آنکوپلاستی چیست ؟

آنکوپلاستی چیست ؟

اغلب بانوان پس از ابتلا به سرطان پستان و درمان آن، نگران از دست دادن پستان و بدفرم شدن آن هستند، اما امروزه تنها اکتفا به حفظ پستان نشده است، بلکه علاوه بر درمان و حفظ پستان، روش های زیبایی و آنکوپلاستی نیز انجام می شود، در این صورت فرم سینه حتی بهتر از حالت قبل خواهد شد. در حقیقت در روش آنکوپلاستی ، جراحی های سرطان پستان همراه با روش های زیبایی و بازسازی پستان و زیباسازی پستان انجام می شود.

آنکوپلاستی-چیست؟

روشی که با استفاده از آن بتوان علاوه بر حفظ نسج پستان، روش های زیبایی را نیز به کار برد و فرم سینه زیبا و کامل شود.

در جراحی پستان زمانی که از نسج پستان بیش ازبیست درصد برداشته شود، پستان ممکن است فرم خود را از دست بدهد، بنابراین انجام جراحی های ترمیم لازم می شود، بدین ترتیب فرم سینه بهبود یافته  وشکل آن حفظ می شود.

جراحی حفظ پستان از گذشته تا کنون

از سال های گذشته تا کنون، طبق تحقیقات انجام گرفته جراحی حفظ پستان استانداردی برای بقای بیماران سرطانی است. اما درابتدا که جراحی حفظ پستان انجام می شود، نتایج بدست آمده مطلوب نبوده و بیماران رضایت نداشتند زیرا سینه پس از درمان سرطان پستان نگه داشته شده بود اما فرم سینه زیبا و خوشایند نبود، بنابراین نیاز به روش هایی بود که علاوه بر حفظ پستان، فرم سینه نیز با روش های زیبایی،خوش فرم شود.

 انتخاب روش آنکوپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

روش های آنکوپلاستی متفاوت است و به عوامل گوناگونی بستگی دارد از جمله :

با توجه به اندازه پستان، محل تومور پستان، وضعیت غدد لنفاوی و دیگر عوامل، روش آنکوپلاستی متفاوت است، با توجه به این موارد روش مورد نظر انتخاب می شود و سپس ممکن است نیازبه انجام کارها و دوره های خاص تشخیصی و درمانی ویژه ای باشد.

در روش آنکوپلاستی چه کارهایی انجام می شود؟

در روش آنکوپلاستی همانطور که گفته شد، علاوه بر حفظ نسج پستان بعد از درمان سرطان پستان ، می توان اعمال زیبایی پستان را نیز انجام داد و حتی سینه از فرم قبلی خود بسته به نوع تومور و وسعت درگیری و.. ، بعد از آنکوپلاستی بهتر می شود.

  • در این روش می توان نسج سینه را حفظ کرد.
  • اگر سایز سینه بزرگ باشد در این روش می توان سایز سینه را نیز کوچک کرد.
  • اگر سینه دچار افتادگی هست، می توان در روش آنکوپلاستی لیفت سینه را انجام داد.
  • غیر قرینگی سینه برطرف خواهد شد.
  • فرم سینه بهبود یافته و زیبا خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آنکوپلاستی بهتر است که به بهترین جراح پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره ۰۹۳۸۲۲۸۹۵۰۶ تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

آیا در تومور های پیشرفته امکان جراحی حفظ پستان وجود دارد؟

برخی گمان می کنند به واسطه ی آن که تومور سرطانی آن ها پیشرفته است و یا پزشک برای درمان سرطان، توصیه به برداشتن سینه کرده است، دیگر نمی توانند جراحی حفظ پستان یا آنکوپاستی انجام دهند، بلکه ممکن است در مراحل اولیه سرطان بنابه دلایلی سینه به طور کامل برداشته شود و یا در مراحل پیشرفته ممکن است جراحی حفظ پستان بعد از انجام مراحل درمانی از جمله شیمی درمانی، انجام شود، بنابراین حفظ پستان و انجام روش های زیبایی آن بستگی به عوامل گوناگونی دارد و صرفا پیشرفته بودن تومور موثر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
رویای درمان سرطان پستان با طب سنتی

پاسخ

6 + یازده =

Call Now Button