آیا درد نشانه ی سرطان پستان است؟

آیا درد نشانه ی سرطان پستان است؟

بیماران به علل گوناگونی به کلینیک های پستان مراجعه می کنند، اما ممکن است دلایلی که آن ها به جراح پستان مراجعه می کنند، نشانه ای از سرطان پستان نباشد . از جمله شایع ترین آن ها: درد و کیست پستان است که افراد با مشاهده آن ها بسیار مضطرب و نگران خواهند شد، اما آیا واقعا درد و کیست پستان زنگ خطری از سرطان پستان است یا خیر؟ از نظر بهترین جراح سرطان پستان در تهران چه عواملی نشانه ی سرطان پستان است؟  در ادامه مطلب، دکتر فتانه ضیائی، نکات مهمی را برای بیماری که با درد و کیست پستان مواجه شده است، بیان می کنند.

یکی از علت های شایع مراجعه بیماران به کلینیک های پستان، درد است.
بارها بیمارانی به کلینیک های پستان مراجعه می کنند، که از درد ترسیده اند و آن هم به این علت است که قبلا این درد را نداشته اند.
شایع ترین علت درد، دردهای سیکلیکی و دوره ای است که قبل از قائدگی ایجاد می شود و احتیاج به درمان ندارند، مگر آنکه بسیار طولانی و یا شدید باشند.

بهترین-جراح-سرطان-پستان-در--تهران

علت درد در سینه چیست؟

• اغلب علت درد، ضایعات خوش خیم پستان است.
• تقریبا محال است، اولین علامت سرطان پستان، درد باشد. اگر درد ایجاد شود، علامت های دیگری برای سرطان پستان وجود دارد که بیمار به علت آن ها به جراح پستان مراجعه می کند.
• دردها اغلب نیازی به درمان ندارند، مگر آن که آزار دهنده باشند.

مقالات مرتبط:

آزمایش ژنتیک برای سرطان پستان

علائم سرطان پستان و راه های تشخیص آن

کیست پستان

یکی ازعلت های شایع برای مراجعه بیماران به کلینیک های پستان، کیست پستان است.
بارها مشاهده می شود، بیمارانی که به پزشکان مراجعه می کنند، خسته می شوند و آن هم به علت مراجعه مکرر به پزشک متخصص پستان به علت کیست پستان است و در برخی موارد، بیمارمایل است که سینه هایش، دو طرفه و به صورت پیشگیرانه برداشته شود و حتی این پیشنهاد را به جراح پستان می دهد.
اما 90 درصد کیست های پستان : خوش خیم هستند وهیچ علامتی ندارند، درد ایجاد نمی کنند، پیگیری نمی خواهد، درمان ندارد و حتی نیازی به درمان ندارد.

بهترین-جراح-سرطان-پستان-در-تهران
بارها دیده شده که به دلیل کیست های پستان، اشتباها به بیمار روغن گل مغربی و ویتامین E داده شده است، باید بدانید که این ها برای درمان کیست نیست، بلکه روغن گل مغربی و ویتامین E را زمانی که بیمار درد دارد، به عنوان مسکن هایی برای درد پستان تجویز می کنند.
به صورت مکرر دیده شده که به بیماران کیست پستان، رژیم غذایی داده می شود.
باید بدانید، کیست هیچ رژیم غذایی ندارد و نمی توانید با رژیم غذایی از بروز کیست پستان جلوگیری کنید.
رژیم های غذایی که داده می شود به علت درد پستان است. اما چیزهایی نیز ثابت شده که بهتر است، آن ها در رژیم غذایی محدود شود، تا درد پستان کاهش یابد، عبارتند از ترکیبات غذایی که حاوی گزانتین هستند :
چای قهوه
• شکلات
• نوشابه های گازدار
• غذاهای چرب و سرخ کردنی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهتر است که به بهترین جراح پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره 09382289506 تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

نتیجه:

بیشتر بخوانید
نقش ژنتیک در سرطان پستان

همانطور که گفته شد بیماران بسیاری روزانه به علت درد و کیست در پستان، به کلینیک های پستان مراجعه می کنند، که می توان گفت این علائم، ممکن است به دنبال دردهای قبل از قائدگی و یا عوامل دیگر ایجاد شده باشند و نباید بیمار با مشاهده آن ها مضطرب و نگران شود.

drziaei

پاسخ

دو × پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button