جراح لیفت سینه در تهران

لیفت سینه

اغلب پستان ها به مرور زمان و به علل گوناگونی دچار افتادگی کم، متوسط و یا شدید می شوند، با روش هایی می توان به خوبی متوجه میزان افتادگی شد و اینکه  آیا نیاز به لیفت سینه داریم یا خیر؟ و یا میزان افتادگی پستان ها از نظر جراح لیفت پستان، طبیعی است یا دچار افتادگی شدید هستیم؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

جراح-لیفت-سینه-در-تهران

عمل لیفت سینه یکی از محبوبترین عمل ها در این حوزه است، زیرا اغلب خانم ها به مرور دچار افتادگی سینه می شوند که ظاهر نامناسبی ایجاد می کند و باعث کاهش اعتماد به نفس در برخی ازافراد می شود، اما با انجام لیفت سینه یا ماستوپکسی، به خوبی می توان این مشکل را برطرف کرد.

علل افتادگی سینه چیست؟

در این قسمت به علل افتادگی سینه اشاره خواهیم کرد تا اگر هنوز دچار افتادگی نشده اید، از بروز آن پیشگیری کنید:

  • اغلب بعد از زایمان، خانم ها دچار تغییراتی در بدن از جمله افتادگی پستان می شوند.
  • با افزایش سن، پستان ها به مرور زمان افتاده تر خواهند شد.
  • برخی افراد نیز به صورت ژنیتکی، سینه هایشان حالت افتاده دارد.

میزان افتادگی کم پستان

اگر آگاهانه پیش برویم، می توان در مراحل اولیه از گسترش افتادگی پستان جلوگیری نمود. در ابتدا فاصله ی نوک پستان از استخوان ترقوه بیشتر خواهد شد.

میزان افتادگی متوسط پستان

در این مرحله از افتادگی، نوک پستان از خط زیر سینه پایین تر آمده ومیزان افتادگی و سستی پوست واضح است.

میزان افتادگی شدید پستان

نوک سینه به پایین ترین قسمت رسیده و بدون اندازه گیری می توان میزان سستی و افتادگی شدید را تشخیص داد.

آمادگی قبل از لیفت پستان

مانند دیگر جراحی ها، جراح پستان شرح حال و سابقه پزشکی بیمار را دریافت کرده و در صورت نیاز توصیه هایی به بیمار می دهد ویا داروهایی که تداخل دارد را قطع می کند.

 

مطالب مفید:

مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان

تشخیص سرطان پستان در منزل

 

آیا فقط لیفت پستان کافی است؟

  • سینه افتاده با سایز مطلوب : گاهی اوقات پستان ها به عللی که قبلا گفته شد، دچار افتادگی شده و اما حجم مناسبی دارند، در این مواقع که سایز سینه مطلوب است می توان تنها ماستوپکسی انجام داد.
  • سینه افتاده با سایز کوچک : اما برخی مواقع سینه علاوه برافتادگی دچار سستی و کمبود حجم نیز است که در این مواقع علاوه بر لیفت پستان، باید حجم آن نیز اصلاح شده و در آخر پستان ها فرمی مناسب داشته باشند و در جایگاه اصلی خود قرار بگیرند.
  • سینه افتاده با سایز بزرگ : فرم دیگری هم وجود دارد که سینه علاوه برافتادگی، حجم زیادی نیز دارد که در این مواقع علاوه بر لیفت، سینه ها باید کوچک هم شوند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ماموپلاستی بهتر است که به بهترین جراح پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره ۰۹۳۸۲۲۸۹۵۰۶ تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

ماندگاری لیفت پستان چه قدر است؟

بسیاری از بیماران سوال می کنند، آیا پس از لیفت پستان، احتمال افت مجدد هست یا خیر؟

  • در افرادی که کلاژن ضعیف دارند، پس از گذشت چند سال احتمال افت مجدد نسج وجود دارد که با یک ترمیم ساده قابل اصلاح است.
  • بدین صورت برشی دور حاله سینه انجام شده و در صورت نیاز و باتوجه به میزان افتادگی سینه، برش عمودی و برش های دیگر زیر سینه ممکن است انجام شود.
بیشتر بخوانید
شیمی درمانی بعد از سرطان پستان

پاسخ

نه + 2 =

Call Now Button