جراح ماموپلاستی در تهران

جراح ماموپلاستی در تهران

از جراحی های محبوب  و رایج که این روزها بسیار انجام می شود، جراحی ماموپلاستی و کوچک کردن سینه است. جراحی ماموپلاستی و یا کوچک کردن پستان، در کشورهایی که سایز سینه در آن ها بزرگ است مانند کشورهای آسیایی شایع تر است.

خانم هایی که از فرم و اندازه ی سینه خود راضی نیستند و یا به علت کاهش وزن شدید، بیماری و.. فرم سینه شان تغییر کرده و دچار افتادگی شده است و یا به هر علت دیگری تمایل دارند که فرم سینه شان بهتر شود، در این زمان ممکن است نیاز به لیفت سینه، کوچک کردن سینه، پروتز سینه بعد از سرطان، جراحی پلاستیک سینه، ماموپلاستی و..داشته باشند، که در این مقاله درباره ماموپلاستی، مراقبت های بعد از آن، نحوه انجام عمل و رایج ترین سوالات بیماران درباره ماموپلاستی پرداخته شده است.

ماموپلاستی-در-غرب-تهران

عوارض بزرگ بودن سینه

بزرگ بودن و سنگین بودن سینه ها مشکلاتی  را برای بانوان به وجود می آورد از جمله :

 • ممکن است فرد گردن درد شدید پیدا کند.
 • ساییدگی شانه ها بر اثر تنگ بودن و فشار لباس زیر ایجاد می شود.
 • ممکن است افتادگی سینه بر اثر وزن زیاد و بدفرم شدن سینه ها ایجاد شود.
 • ایجاد شدن تعرق زیاد در زیر سینه ها
 • کمر درد
 • و عوامل دیگری که به طور کلی مزاحمت برای فرد ایجاد می کند و لازم است ماموپلاستی و یا جراحی کوچک کردن سینه انجام شود.

بنابراین این عمل علاوه بر آن که جزء عمل های زیبایی است می تواند جزء جراحی های درمانی برای افرادی که سینه های بزرگ باعث گردن درد شدید و..در آن ها شده است، باشد.

جراحی لیفت سینه وماموپلاستی

در عمل ماموپلاستی، سینه لیفت هم پیدا می کند و این دو عمل را نمی توان مجزا از هم دانست و بسیاری از بیماران که به علت افتاده شدن سینه هم زمان با ماموپلاستی خواستار لیفت سینه هستند، باید بگوییم در عمل ماموپلاستی همانطور که گفته شد سینه کوچک شده و لیفت خواهد شد و بدن در وضعیت و فرم بهتری قرار می گیرد.

اما افرادی که تنها مایل به رفع افتادگی سینه خود هستند، عمل لیفت به صورت مجزا قابل انجام است و نیازی به کاهش حجم سینه و ماموپلاستی نیست.

مطالب مفید:

انواع جراحی های زیبایی سینه:

جراحی ترمیمی پستان و ماموپلاستی با اهداف متفاوتی انجام شده و به صورت کلی ماموپلاستی با سه هدف کلی : تقویت، کاهش و بازسازی صورت می گیرد، از جمله:

 • ماموپلاستی کاهشی: در این روش که معنای اصلی ماموپلاستی است، اصلاح فرم سینه به منظور کوچک کردن سایز و حجم سینه انجام خواهد شد. ماموپلاستی کاهشی اغلب در خانم هایی که سینه های بزرگ و سنگین دارند، انجام می شود و از درد گردن، کمر درد به علت وزن سینه ها رنج می برند.

در این روش، چربی، بافت سینه و پوست اضافی برداشته می شود.

 • ماموپلاستی افزایشی: همانطور که از نام آن پیداست، در این روش جراحی سینه به منظور بهبود فرم سینه انجام خواهد گرفت.تقویت سینه به منظور بهبود ظاهر، اندازه سینه های یک زن انجام می شود. برخی از خانم ها آرزو دارند بعد از بارداری ظاهر سینه هایشان مانند قبل باشد و برخی نیز به علت عدم قرینگی به دنبال جراحی پلاستیک سینه می روند .
 • بازسازی پستان : جراحی بازسازی پستان اغلب به عنوان یک روش درمانی بعد از سرطان پستان انجام می گیرد. در این روش سینه و نوک سینه ظاهر و حجم مناسب پیدا خواهند کرد.
 • لیفت سینه : در برخی از خانم ها با گذشت زمان، پس از شیردهی، کاهش وزن و.. سینه حالت افتاده پیدا می کند و با استفاده از روش های جراحی زیبایی سینه، می توان لیفت سینه را انجام داد که در ماموپلاستی و کوچک کردن سینه، هم زمان سینه ها لیفت پیدا می کنند.

بهترین-جراح-ماموپلاستی-در-تهران

نحوه انجام عمل ماموپلاستی

طریقه انجام جراحی کوچک کردن سینه باتوجه به قوام پوست، سایز سینه  وحجمی که قرار است کاهش پیدا کند، متفاوت است و برش می تواند در محدوده ی دورهاله پستان و خط عمودی باشد و یا همراه با برش افقی زیر پستان باشد.

آمادگی لازم قبل از انجام جراحی ماموپلاستی

توصیه می شود قبل از انجام ماموپلاستی، ماموگرافی و بررسی های لازم انجام گیرد تا در صورت مشاهده توده و یا مشکلی، ابتدا درمان لازم انجام گیرد. اما به طور کلی می توان یک سال بعد از عمل ماموپلاستی، غربالگری و ماموگرافی را انجام داد.

زمان عمل ماموپلاستی چه قدر است؟

ماموپلاستی جزء جراحی های بزرگ به حساب می آید و حدودا ۲ تا ۳ ساعت این عمل طول می کشد.

بیمار برای عمل ماموپلاستی چند روز باید در بیمارستان بماند؟

در اکثر مواقع ۲۴ ساعت کافی است که بیمار در بیمارستان تحت مراقبت بماند.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

اغلب یک هفته تا یک ماه دوره نقاهت عمل ماموپلاستی طول می کشد  و توصیه می شود در این مدت بیمار از ورزش بالا تنه پرهیز نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ماموپلاستی بهتر است که به بهترین جراح پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره ۰۹۳۸۲۲۸۹۵۰۶ تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

استفاده از سوتین پس از ماموپلاستی

توصیه می شود پس از انجام عمل ماموپلاستی، بیمار به مدت دو ماه از سوتین های مخصوص استفاده کند تا جراحی نتیجه مطلوب خود را داشته باشد.

آیا عمل ماموپلاستی عوارض دارد؟

به طور کلی عوارض خاصی پس از عمل ماموپلاستی مشاهده نشده است، اما مواردی که به ندرت پیش خواهد آمد در ادامه آورده شده است، در صورتی که جراحی ماموپلاستی را نزد بهترین جراح پستان انجام دهید، ماموپلاستی به نحوه مطلوب انجام خواهد شد.

 • بندرت در ماموپلاستی های با کاهش حجم شدید ممکن است از بین رفتن نوک وهالهٔ پستان اتفاق بیافتد که نیاز به ترمیم های ثانویه دارد.
 • ممکن است در نوک پستان ها حس جنسی دچار اختلال شود.
 • عدم قرینگی در برخی موارد. ممکن است رخ دهد.

نتیجه:

در آخر باید بگوییم، ماموپلاستی از جمله جراحی های مهم محسوب می شود که اگر از ابتدا تحت نظارت جراح پستان، آمادگی و بررسی های لازم انجام گیرد و بعد از عمل، مراقبت های لازم نیز مورد توجه قرار گیرد، بدون هر گونه مشکلی بهترین نتایج را از جراحی کوچک کردن سینه و ماموپلاستی دریافت خواهید کرد.

پاسخ

4 × 3 =

Call Now Button