سبک زندگی بیماران سرطان پستان

سبک زندگی بیماران سرطان پستان

فردی که دچار بیماری سرطان شده است، باید مراقبت هایی را انجام دهد و تغیراتی در زندگی خود به وجود بیاورد، تا به روند درمانی خود کمک کنند. اما چه مراقبت هایی برای بیمار سرطان پستان لازم است؟ افراد مبتلا به سرطان چه چیزهایی را باید بخورند و یا از خوردن چه چیزهایی باید پرهیز کنند؟ زمانی که به دکتر خوب برای درمان سرطان پستان مراجعه می کنید، یکی از راه های درمانی موثر که پزشک به بیمار توصیه می کند، تغیر و اصلاح سبک زندگی است.

play_circle_filled
pause_circle_filled
صحبت های دکتر فتانه ضیائی درباره زندگی بعد از سرطان پستان
volume_down
volume_up
volume_off

در ادامه مطلب نحوه تغییر سبک زندگی توسط دکتر فتانه ضیائی ، برای بیمار سرطان پستان و همینطور مهم ترین راه ها برای کمک به بیمار سرطان پستان بیان شده است.

تغییر و اصلاح سبک زندگی :

بیماری که مبتلا به سرطان پستان است باید از خوردن یک سری از غذاها پرهیز کند و همینطور تغییرات واصلاحاتی را در سبک زندگی خود به وجود آورد. می توان سبک زندگی را با توجه به اهدافی مشخص و یا در جهت بهبود بیماری، تغییر داد و برای آن برنامه ریزی نمود.

  • از مهم ترین مسائل بعد از سرطان، چاق شدن بیمار است، به خصوص چاق شدن بعد از یائسگی بسیار خطرناک است، بنابراین حتما باید کارهایی را برای کنترل وزن انجام دهد.
  • رژیم غذایی مناسب :

اغلب پزشکان معتقدند رژیم غذایی مدیترانه ای ( میوه وسبزی تازه) بسیار کمک کننده می باشد.

دکتر-خوب-برای-درمان-سرطان-پستان

  • ورزش :

ورزش را به هیچ وجه از برنامه ی روزانه خود حذف نکنید، ورزش باتوجه به نوع سرطان، مرحله درمانی که بیمار در آن قرار دارد، اطلاعات و وضعیت پزشکی بیمار و در آخر توان بیمار، می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی توصیه می شود، به صورت مرتب ورزشی سبک را تحت نظارت پزشک، انجام دهد.

  • روش های مدیتیشن:

روش های مدیتیشن مانند یوگا بسیار موثر است، یوگا منجربه دفع سموم بدن، ایجاد حس آرامش و کاهش استرس، بهبود عملکرد فیزیکی بدن شده و به طور کلی بسیار کمک کننده برای فرد مبتلا به سرطان است.

  • توصیه می شود، از چربی و کربوهیدرات ها درحد امکان پرهیز کنید.
  • ترکیبات فیتواستروژن مانند سویا :

هنوز ثابت نشده است که سویا بتواند خطری ایجاد کند، اما اگر زندگی و لایف استایل سالمی دارید ، می توانید به اندازه فرد سالم سویا را مصرف کنید. حتی اگر گیرنده های هورمونی مثبت هستند هم می توان از سویا به اندازهٔ معمول استفاده کرد.

  • پرهیز از الکل و سیگار:

در حد امکان بیمار باید از مصرف سیگار و الکل پرهیز نماید.

  • بچه دار شدن و شیر دادن به کودک:

بچه دار شدن و شیر دادن به کودک بسیار کمک کننده است و حتی پیش آگهی سرطان که قبلا داشته اید را بهبود می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های درمانی موثر برای درمان سرطان پستان بهتر است که به دکتر خوب برای درمان سرطان پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره ۰۹۳۸۲۲۸۹۵۰۶ تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

نتیجه:

همانطور که گفته شد، با تغیرات کوچک اما موثر در شیوه زندگی، بیمار به خوبی می تواند، در روند بهبودی و درمان سرطان خود کمک کننده باشد و عوارض جانبی آن را به حداقل برساند، به شرطی که بیمار نهایت همکاری را با جراح پستان داشته باشد و توصیه های مهم را در زندگی خود اعمال کند.

پاسخ

9 + 19 =

Call Now Button