مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان

مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان

اغلب بیمارانی که عمل جراحی سرطان پستان می کنند، نگران مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان هستند.دکتر فتانه ضیایی در این مطلب نکات مهمی را درباره مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان، مراقبت هایی برای بیمارانی که زیر بغل آن ها تخیله شده است، زمان خارج کردن درن و… را توضیح داده اند.

مراقبت-بعد-از-عمل-سرطان-پستان

ممکن است این روزها مطالب گوناگونی درباره نحوه مراقبت بعد از جراحی سرطان پستان را مشاهده کرده باشید، اما به یاد داشته باشید که همیشه این نکات و مراقبت هارا از جراح پستان و افراد متخصص جویا شوید، تا مراحل درمانی سرطان را به بهترین نحو پشت سر گذاشته و در نهایت نتایج مطلوب بدست آورید.

مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان

بخیه ها

در اکثر موارد زخم های به جای مانده پس از عمل سرطان پستان، مراقبت های خاصی نیاز ندارند، بخیه ها اغلب از نوع جذبی بوده که نیازی به کشیدن ندارند.

درن

اکثر مواقع بیمار درنی دارد که ترشحات را از زخم تخلیه می کند،که روزانه باید درن تخلیه شود غیر از زمانی که بیمار به پزشک مراجعه می کند تا پزشک متوجه شود چه میزان ترشح جمع شده و آیا می تواند درن را خارج کند یا خیر.

اکثرا در عرض سه تا چهار روز و حداکثر یک هفته، درن خارج می شود.

مقالات مفید:

سرطان پستان در بارداری

آیا سرطان پستان درمان می شود؟

آیا بیمار بعد از عمل سرطان پستان می تواند از سوتین استفاده کند؟

معمولا بیماری که سینه اش برداشته نشده است همان روز بعد از عمل می تواند از سوتین استفاده کند. و در بیمارانی که مستکتومی کامل شده اند سوتین مخصوص با پروتز داخل آن وجود دارد که بهتر است پس از پایان درمان پرتودرمانی وبهبود آثار پوستی آن، استفاده شود

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه  مراقبت های بعد از عمل سرطان پستان بهتر است که به بهترین جراح پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره 09382289506 تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

حرکت دادن دست بعد از عمل سرطان پستان

به دلیل آن که اخیرا زیر بغل کم تر دستکاری می شود، حرکات دست اغلب محدودیت چندانی ندارد، بیمار می تواند دست را حرکت دهد، به پهلو بخواد، دستانش را بالا ببرد و به کلی حرکت کند.

بیشتر بخوانید
دکتر پروتز سینه در غرب تهران

پزشکان در حقیقت بیمار را تشویق می کنند تا دست را از ناحیه ی شانه حرکت دهند، زیرا مفصل شانه از انواع مفصل های حساس است و سریعا خشک می شود، بنابراین هیچ محدودیت حرکتی برای این بیماران وجود ندارد.

حرکت دادن دست بعد از تخلیه زیر بغل

اما افرادی که زیر بغل آن ها تخلیه شده است به آن ها توصیه هایی می شود از جمله :

  • روی دست موردنظر نخوابند.
  • وزن سنگین روی دست نیاندازند.
  • بار سنگین بلند نکنند.
  • تزریقات نداشته باشند.
  • سرم به دست مورد نظر وصل نکنند.
  • در نهایت خونگیری نداشته باشند.

همانطور که گفته شد بعد از عمل سرطان پستان مراقبت های ویژه ای نیاز نیست و تنها رعایت و توجه به برخی نکات که توسط بهترین جراح پستان مطرح می شود، می تواند شرایط بیمار را بهتر کرده و عوارضی پس از عمل سرطان پستان برای وی به وجود نیاید.

drziaei

پاسخ

5 + یازده =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button