سعادت آباد - چهارراه سرو- خیابان بخشایش- کوچه هفدهم- پلاک 54- ساختمان تجاری اداری عرفان طبقه 3 واحد 306

دکتر فتانه ضیائی / درمان بیماری های پستان / آیا پستان فرعی نشانه سرطان است؟

آیا پستان فرعی نشانه سرطان است؟

دکتر-خوب-برای-درمان-پستان-اضافه
آنچه می خوانید...

آیا پستان فرعی نشانه سرطان است؟

ممکن است بین اطرافیان و یا در مطلبی دیده باشید که فردی دارای پستان فرعی یا نوک پستان اضافه است، و دراین لحظه هزاران سوال مطرح می شود که پستان فرعی چگونه ایجاد شده است؟ آیا پستان فرعی برای فرد خطری ایجاد می کند؟ پستان یا نوک پستان فرعی نشانه ای از سرطان یا بیماری است؟ می توان پستان فرعی را جراحی کرد؟ و سوالات بسیاری که به ذهن می آید. در ادامه مطلب از نحوه ایجاد پستان و نوک پستان فرعی تا خطرات آن و در نهایت نحوه درمان و از بین بردن آن توضیح داده شده است.

دکتر-خوب-برای-درمان-پستان-اضافه

پستان فرعی چیست؟

در زمان جنینی انسان ها، هنگامی که نسج پستان تشکیل می شود، خط پستان از زیر بغل تا شکم نیز ایجاد می شود. به مرور و تا تکمیل جنین، تنها بخش سینه در جنین باقی می ماند و سایر قسمت ها از بین می روند و اما گاهی اوقات بخشی از خط شیری به عنوان پستان یا نوک پستان فرعی باقی خواهد ماند.

ممکن است فرد در دوران کودکی این پستان فرعی را مشاهده نکرده باشد و دلیل آن است که تا زمان فعال شدن غدد پستانی، پستان فرعی رشد نمی کند و تنها مانند یک برآمدگی چربی پنهان می ماند. بنابراین از علل به وجود آمدن آن می توان به اختلال تکامل مادرزادی اشاره کرد.

به طور کلی پستان فرعی و به اصطلاح پستان زیر بغل، به صورت برجستگی در ناحیه ی زیر بغل بدون ایجاد هرگونه دردی ایجاد شده است.

این مشکل در بین افراد شایع است اما تنها در 20 درصد موارد با ظاهر نامناسبی که ایجاد کرده است نیاز به جراحی و برداشتن آن است.

پستان فرعی درکدام ناحیه ظاهر می شود؟

پستان فرعی در اغلب موارد، در ناحیه ی زیر بغل ایجاد می شود و همینطور نوک پستان فرعی اغلب زیر پستان مشاهده می شود.

آیا پستان فرعی خطری برای بیمار ایجاد می کند؟

خیر، پستان یا نوک پستان فرعی خطری برای بیمار ایجاد نمی کند ، اما ممکن است ظاهر ناخوشایند و غیر معقول آن برای بیمار آزاردهنده باشد و یا محلی برای رشد تومور باشد که در این مواقع تصمیم به برداشتن آن گرفته می شود.

جراح-پستان-برای-درمان-پستان-فرعی

اندازه پستان فرعی

پستان فرعی می تواند اندازه های گوناگونی داشته باشد و اندازه آن در هر فرد ممکن است متفاوت باشد و اغلب موارد به دلیل ظاهر نامناسب و یا مزاحمت، نیاز به جراحی پیدا می کند.

پستان فرعی درد دارد؟

در پستان فرعی مانند پستان اصلی خانم ها در زمان عادت ماهیانه ممکن است درد ایجاد شود و آن هم به دلیل تغییر در میزان هورمون های زنان در این دوره است ، بنابراین پستان فرعی منجربه ایجاد درد مازادی نخواهد شد.

آیا پستان فرعی نیاز به درمان دارد؟

همانطور که گفته شد وجود پستان فرعی نشانه بیماری نیست، بنابارین نیاز به درمان ندارد، اما در مواقعی که برای خانم ظاهر ناخوشایند ایجاد کرده و یا درد، مزاحمت  و یا ناراحتی به وجود آورده باشد، تصمیم به برداشتن آن گرفته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهتر است که به بهترین جراح پستان مراجعه نمایید. برای ارتباط با دکتر فتانه ضیائی با شماره 09382289506 تماس بگیرید و یا صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

جراحی برداشتن پستان فرعی چه خطراتی دارد؟

برای برداشتن پستان فرعی خطر و عارضه ای خاصی گزارش نشده است، در صورتی که جراح پستان خوب و متبحری عمل برداشتن پستان فرعی را انجام دهد، بدون کمترین خطر و عارضه ای، تنها با اندکی اسکار به جای مانده از جراحی ، بهترین نتیجه را بیمار دریافت خواهد کرد.

اما این جراحی مانند دیگر جراحی ها ممکن است عوارض حاصل از جراحی را بعد از عمل داشته باشد که با مراقبت و رعایت نکات توصیه شده، برطرف می شود. اما تفاوت این جراحی در آن است که محل جراحی شده زیر بغل است و در این ناحیه به دلیل وجود غدد عرق، تمیز نگه داشتن محل جراحی سخت تر بوده و دوره بهبودی بیمار ممکن است طولانی تر شود.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر فتانه ضیائی

فلوشيپ جراحى پستان از دانشگاه شهيد بهشتى جراحی پلاستیک سینه و شکم از فرانسه تشخیص و درمان زودرس سرطان سینه با حفظ سینه انجام جراحی های سرطان پستان و بازسازی سرطان و ماموپلاستی و پروتز سینه استفاده از دستگاه هایی برای کاهش دستکاری های زیر بغل و همچنین ورم دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *