سعادت آباد - چهارراه سرو- خیابان بخشایش- کوچه هفدهم- پلاک 54- ساختمان تجاری اداری عرفان طبقه 3 واحد 306

عوارض جراحی لیفت سینه

عوارض جراحی لیفت سینه و راه های کاهش آن

عوارض جراحی لیفت سینه معمولاً برای افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند یا قصد انجام آن را دارند، یک دغدغه مهم است. این جاحی که برای بالا بردن سینه‌ها و سفت کردن آن‌ها انجام می‌شود، مانند هر جراحی دیگری ممکن است با یک سری عوارض و خطرات روبرو باشد و مشکلاتی را برای خانم‌ها به بار آورد.

به طور مثال؛ عفونت یا خونریزی، از مهم‌ترین عوارض لیفت سینه با جراحی محسوب می‌شوند که در صورت بروز، خطرات جدی را برای افراد در پی دارند و باید هرچه سریعتر به پزشک مراجعه شود. اگر قصد انجام این عمل را دارید بهتر است در ادامه با ما همراه شوید تا از خطرات و عوارض جدی این جراحی به طور کامل آگاهی پیدا کنید.

عوارض جراحی لیفت سینه چیست؟

خطرات و عوارض جراحی لیفت سینه چیست؟

از مهمترین عوارض جراحی لیفت سینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• خونریزی بعد از جراحی

خونریزی پس از جراحی یکی از عوارض جراحی لیفت سینه است که معمولاً این عارضه برای هر نوع جراحی ممکن است ایجاد شود. این عارضه موجب کبودی می‌شود و روند بهبودی را دچار اختلال می‌کند. در صورتی که شدت پیدا کند باید بیمار مجدد تحت جراحی قرار بگیرد.

اگر این خونریزی در قسمت فلپ‌های پوستی سینه ایجاد شود، جریان خون را به خطر می‌اندازد و پوست این قسمت را از بین می‌برد. به همین علت معمولاً توصیه می‌کنند که قبل از انجام جراحی، از مصرف داروهایی که باعث خونریزی بیشتر می‌شوند جلوگیری کنید.

• عفونت

از دیگر عوارض جراحی لیفت سینه با جراحی می‌توان به عفونت اشاره کرد. این موضوع بسیار نادر است، اما باز هم امکان ایجاد آن وجود دارد. برای پیشگیری از ابتلا به عفونت، مصرف آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می‌شود. همچنین بیمار یک دوز آنتی بیوتیک به صورت تزریقی قبل از شروع جراحی دریافت می‌کند.

• تغییر در حس نوک سینه

بعد از جراحی ممکن است بیمار دچار تغییر در حس نوک سینه شود که اغلب تا چند ماه بعد از جراحی با فرد همراه هستند و به مرور زمان برمی‌گردند.

• زخم و اسکار

در هر عملی که در آن برش ایجاد شود، جای زخم باقی می‌ماند که جراحی هم از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین بعد از انجام این جراحی کمی جای زخم روی بدن باقی می‌ماند که معمولاً در امتداد شیار زیر سینه یا دور هاله سینه به صورت یک اسکار باریک دیده می‌شود و با گذشت زمان از بین می‌رود.

• عدم دستیابی به نتیجه مطلوب

از دیگر عوارض این جراحی می‌توان به عدم دسترسی به نتیجه مطلوب اشاره کرد که ممکن است به دلیل بزرگ بودن حجم سینه‌ها، نوع لیفتی که جراح برایتان انجام می‌دهد یا نازکی پوست اتفاق بیفتد. البته همه این موارد قبل از انجام جراحی مورد بررسی قرار می‌گیرند و با بیمار مطرح می‌شوند تا انتظار معقولانه و منطقی از نتیجه جراحی داشته باشد.

• واکنش های آلرژیک

در مواقع نادر ممکن است که بیمار به جراحی واکنش‌های آلژیک نشان دهد که دلیل آن به موادی که در طول جراحی استفاده می‌شوند مربوط است.

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی لیفت سینه

آیا عوارض جراحی لیفت سینه در همه افراد رخ می دهد؟

همه افرادی که جراحی را انجام می‌دهند ممکن است با عوارض این جراحی و مشکلات ناشی از آن روبرو شوند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. اما خطر ایجاد این مشکلات در افرادی که سیگار استفاده می‌کنند بسیار بیشتر است. همچنین افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند یا به طور کلی به لحاظ سلامت جسمانی با مشکل مواجه هستند، بیشتر در معرض عوارض جراحی لیفت سینه با جراحی قرار می‌گیرند.

کدام افراد بیشتر عوارض لیفت سینه با جراحی  را تجربه می کنند؟

افرادی که شرایط زیر را دارند، بیشتر با عوارض لیفت سینه با جراحی مواجه می‌شوند.

• افراد مبتلا به فشارخون

• افرادی که به قند خون مبتلا هستند.

• افرادی که سیگار و دخانیات استفاده می‌کنند.

• افراد دارای چاقی و اضافه وزن هستند.

• افرادی که به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند.

• افرادی که به بیماری‌های عروقی محیطی مبتلا هستند.

• افرادی که سابقه چندین عمل جراحی سینه دارند.

• افرادی که از قرص‌های رقیق کننده خون یا قرص‌های حاوی استروژن مانند قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند.

• افرادی که بهداشت عمومی را رعایت نمی‌کنند.

چگونه عوارض جراحی لیفت سینه را کاهش دهیم؟

برای کاهش خطرات و عوارض عمل لیفت سینه، رعایت یکسری نکات توصیه می‌شود که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

کاهش عوارض جراحی لیفت سینه

• اگر سیگار استفاده می‌کنید از مدتی قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید تا با عوارضی مانند خونریزی، از دست دادن پوست یا عفونت مواجه نشوید.

• اگر داروهای خاصی استفاده می‌کنید حتماً قبل از جراحی این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا در صورت نیاز، استفاده از یک سری داروها را قطع کند.

• همچنین مصرف داروهایی که باعث خونریزی می‌شوند باید تا دو هفته قبل از انجام جراحی قطع گردد.

• از دیگر راهکارهای کاهش عوارض جراحی لیفت سینه می‌توان به جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش آفتاب اشاره کرد. این نور باعث تیره‌تر شدن جای زخم‌ها می‌شود.

• از انجام فعالیت‌های سنگین که فشار زیادی را به سینه‌ها وارد می‌کنند خودداری کنید تا با خونریزی یا عفونت مواجه نشوید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله راجع به عوارض جراحی لیفت سینه صحبت کردیم‌. همانطور که می‌دانید این عمل یک جراحی فوق العاده مهم و جدی است که باید با آگاهی و دقت کامل، زیر نظر پزشک حاذق و متخصص انجام شود تا بیمار با عوارض و مشکلات پس از آن مواجه نشود. همچنین بعد از انجام این جراحی، بیماران برای کاهش خطرات و عوارض عمل باید حتماً نکات مربوط به مراقبت های بعد از از جراحی لیفت سینه را رعایت کنند و از داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود به طور دقیق استفاده کنند.

سوالات متداول عوارض جراحی لیفت شقیقه

1. چه عواملی خطر عوارض جراحی لیفت سینه را افزایش می‌دهند؟

عواملی مانند مصرف سیگار، سابقه بیماری‌های زمینه‌ای، سن و نوع عمل می‌تواند خطر عوارض را افزایش دهد.

2. برای پیشگیری از عوارض جراحی لیفت سینه از جمله اسکار، چه نکاتی را رعایت کنیم؟

استفاده از کرم‌های ترمیم کننده، نوشیدن آب فراوان و ماساژ دادن ناحیه عمل برای به حداقل رساندن جای زخم بسیار موثر است.

آیا پوشیدن گن می‌تواند عوارض جراحی لیفت سینه را کاهش دهد؟

بله استفاده از گن، یکی از روش‌های مراقبتی بعد از انجام لیفت سینه است که رعایت آن می‌تواند در کاهش عوارض جراحی لیفت سینه تاثیرگذار باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *