سعادت آباد - چهارراه سرو- خیابان بخشایش- کوچه هفدهم- پلاک 54- ساختمان تجاری اداری عرفان طبقه 3 واحد 306

ماموپلاستی-در-غرب-تهران

ماموپلاستی و معرفی بهترین جراح ماموپلاستی

از جراحی های محبوب و رایج که این روزها بسیار انجام می شود، جراحی ماموپلاستی و کوچک کردن سینه است. آیا می دانستید جراحی ماموپلاستی و یا کوچک کردن پستان، در کشورهایی که سایز سینه در آن ها بزرگ است مانند کشورهای آسیایی شایع تر است؟

خانم هایی که از فرم و اندازه ی سینه خود راضی نیستند و یا به علت کاهش وزن شدید، بیماری و… فرم سینه شان تغییر کرده و دچار افتادگی شده است و یا به هرعلت دیگری تمایل دارند که فرم سینه شان بهتر شود، در این زمان ممکن است نیاز به لیفت سینه، کوچک کردن سینه، پروتز سینه بعد از سرطان، جراحی پلاستیک سینه، ماموپلاستی و..داشته باشند، که در این مقاله درباره ماموپلاستی، ویژگی های بهترین جراح ماموپلاستی و رایج ترین سوالات بیماران درباره ماموپلاستی پرداخته شده است.

جراحی زیبایی سینه یا ماموپلاستی هم برای کوچک کردن و هم برای بزرگ کردن پستان ها انجام میشود

عوارض بزرگ بودن سینه

بزرگ بودن و سنگین بودن سینه ها مشکلاتی  را برای بانوان به وجود می آورد از جمله :

 • ممکن است فرد گردن درد شدید پیدا کند.
 • ساییدگی شانه ها بر اثر تنگ بودن و فشار لباس زیر ایجاد می شود.
 • ممکن است افتادگی سینه بر اثر وزن زیاد و بدفرم شدن سینه ها ایجاد شود.
 • ایجاد شدن تعرق زیاد در زیر سینه ها
 • کمر درد
 • و عوامل دیگری که به طور کلی مزاحمت برای فرد ایجاد می کند و لازم است ماموپلاستی و یا جراحی کوچک کردن سینه انجام شود.

بنابراین این عمل علاوه بر آن که جزء عمل های زیبایی است می تواند جزء جراحی های درمانی برای افرادی که سینه های بزرگ باعث گردن درد شدید و..در آن ها شده است، باشد.

مشاوره آنلاین با متخصص پستان

جراحی لیفت سینه و ماموپلاستی

در عمل ماموپلاستی، سینه لیفت هم پیدا می کند و این دو عمل را نمی توان مجزا از هم دانست و بسیاری از بیماران که به علت افتاده شدن سینه هم زمان با ماموپلاستی خواستار جراحی لیفت سینه هستند، باید بگوییم در عمل ماموپلاستی همانطور که گفته شد سینه کوچک شده و لیفت خواهد شد و بدن در وضعیت و فرم بهتری قرار می گیرد.

اما افرادی که تنها مایل به رفع افتادگی سینه خود هستند، عمل لیفت به صورت مجزا قابل انجام است و نیازی به کاهش سایز سینه و ماموپلاستی نیست.

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

دکتر فتانه ضیایی، جزو بهترین جراحان ماموپلاستی هستند که دوران پزشکی و تخصص جراحی خود را در دانشگاه اصفهان گذرانده اند. دکتر فتانه ضیائی، دارای فلوشیپ جراحی پستان از دانشگاه شهید بهشتی می باشند و به مدت شش ماه در کشور فرانسه شهر لیون و پاریس، دورهٔ تکمیلی سرطان و زیبایی و بازسازی پستان را گذرانده اند. ایشان در حال حاضر در مطب هایی در سعادت آباد، خلیج فارس، اسلام شهر، و کلینیک های بیمارستان عرفان، خاتم الانبیا و نیکان غرب بیمار می پذیرند.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این باره دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا با شما تماس بگیریم

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

انواع جراحی های زیبایی سینه

جراحی ترمیمی پستان و ماموپلاستی با اهداف متفاوتی انجام شده و به صورت کلی ماموپلاستی با سه هدف کلی: تقویت، کاهش و بازسازی صورت می گیرد، از جمله:

ماموپلاستی کاهشی

در این روش که معنای اصلی ماموپلاستی است، اصلاح فرم سینه به منظور کوچک کردن سایز و حجم سینه انجام خواهد شد. ماموپلاستی کاهشی اغلب در خانم هایی که سینه های بزرگ و سنگین دارند، انجام می شود و از درد گردن، کمر درد به علت وزن سینه ها رنج می برند.

در این روش، چربی، بافت سینه و پوست اضافی برداشته می شود.

ماموپلاستی افزایشی

همانطور که از نام آن پیداست، در این روش جراحی سینه به منظور بهبود فرم سینه انجام خواهد گرفت. تقویت سینه به منظور بهبود ظاهر،  اندازه سینه های یک زن انجام می شود. برخی از خانم ها آرزو دارند بعد از بارداری ظاهر سینه هایشان مانند قبل باشد و برخی نیز به علت عدم قرینگی به دنبال جراحی پلاستیک سینه می روند .

بازسازی پستان

جراحی بازسازی پستان اغلب به عنوان یک روش درمانی بعد از سرطان پستان انجام می گیرد. در این روش سینه و نوک سینه ظاهر و حجم مناسب پیدا خواهند کرد.

لیفت سینه

در برخی از خانم ها با گذشت زمان، پس از شیردهی، کاهش وزن و.. سینه حالت افتاده پیدا می کند و با استفاده از روش های جراحی زیبایی سینه، می توان لیفت سینه را انجام داد که در ماموپلاستی، کوچک کردن سینه هم زمان سینه ها لیفت پیدا می کنند.

بهترین کاندیدهای جراحی ماموپلاستی چه کسانی هستند؟

زنانی که یک یا چند مورد از موارد زیر داشته باشند، بهترین کاندید برای عمل جراحی کوچک کردن پستان هستند:

 • زنانی که پستان های بسیار بزرگی دارند.
 • زنانی که به دلیل وزن زیاد پستان ها گردن درد یا شانه درد دارند.
 • زنانی که عدم تقارن در پستان هایشان دارند.
 • زنانی که در انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی به دلیل بزرگی سینه ها محدودیت دارند.
 • زنانی که از سایز سینه خود راضی نیستند و از بزرگی بیش از حد آنها خجالت می کشند.

نحوه انجام عمل ماموپلاستی

مراحل عمل جراحی ماموپلاستی به ترتیب زیر است:

 • بی حسی: روش بی حسی در این نوع از عمل جراحی به صلاحدید پزشک انتخاب می شود.
 • برش پوست: طریقه انجام جراحی کوچک کردن سینه باتوجه به قوام پوست، سایز سینه و حجمی که قرار است کاهش پیدا کند، متفاوت است و الگوهای برشی که ممکن است در حین عمل ماموپلاستی ایجاد شود شامل: ایجاد برش در اطراف رنگی نوک پستان، برش حلقوی در اطراف رنگی نوک پستان و ادامه برش عمودی به سمت بالا و یا برش هایی عمودی و افقی.
جای برش های جراحی ماموپلاستی به صورتی است که در زیر لباس زیر پنهان باقی می ماند و پس از مدتی و به مرور جای بخیه ها از بین می رود.
 • خارج کردن بافت اضافی و فرم دهی به سینه: پس از ایجاد برش بافت زیر پستان برداشته می شود و پس از آن لیفت و فرم دهی به سینه انجام می شود. در برخی از بیماران که سینه هایشان بیش از حد بزرگ است، ممکن است جراح ماموپلاستی نوک سینه و پوست قهوه ای رنگ اطراف نوک پستان بردارد و به محل بالاتری پیوند بزند که به این عمل پیوند نوک سینه گفته می شود.
 • زدن بخیه: در مرحله آخر عمل جراحی برش های روی هم قرار می گیرند و بخیه زده می شوند. جای بخیه ها به مرور زمان از بین میروند.
 • مشاهده نتیجه: نتیجه جراحی ماموپلاستی بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است و به مرور زمان تورم و جای برش ها از بین می روند.

آمادگی لازم قبل از انجام جراحی ماموپلاستی

توصیه می شود قبل از انجام ماموپلاستی، ماموگرافی و بررسی های لازم انجام گیرد تا در صورت مشاهده توده و یا مشکلی، ابتدا درمان لازم انجام گیرد.

اما به طور کلی می توان یک سال بعد از عمل ماموپلاستی، غربالگری و ماموگرافی را انجام داد.

زمان عمل ماموپلاستی چه قدر است؟

ماموپلاستی جزء جراحی های بزرگ به حساب می آید و حدودا 2 تا 3 ساعت این عمل طول می کشد.

بیمار برای عمل ماموپلاستی چند روز باید در بیمارستان بماند؟

در اکثر مواقع 24 ساعت کافی است که بیمار در بیمارستان تحت مراقبت بماند.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

اغلب یک هفته تا یک ماه دوره نقاهت عمل ماموپلاستی طول می کشد  و توصیه می شود در این مدت بیمار از ورزش بالا تنه پرهیز نمایید.

استفاده از سوتین پس از ماموپلاستی

توصیه می شود پس از انجام عمل جراحی کوچک کردن پستان، بیمار به مدت دو ماه از سوتین های مخصوص استفاده کند تا جراحی نتیجه مطلوب خود را داشته باشد.

آیا عمل ماموپلاستی عوارض دارد؟

به طور کلی عوارض خاصی پس از عمل ماموپلاستی مشاهده نشده است، اما مواردی که به ندرت پیش خواهد آمد در ادامه آورده شده است، در صورتی که جراحی ماموپلاستی را نزد بهترین جراح پستان انجام دهید، ماموپلاستی به نحوه مطلوب انجام خواهد شد.

 • بندرت در ماموپلاستی های با کاهش حجم شدید ممکن است از بین رفتن نوک و هالهٔ پستان اتفاق بیافتد که نیاز به ترمیم های ثانویه دارد.
 • ممکن است در نوک پستان ها حس جنسی دچار اختلال شود.
 • عدم قرینگی در برخی موارد. ممکن است رخ دهد.

جراحی ماموپلاستی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

 • زنانی که به بیماری های خاصی از قبیل دیابت و یا بیماری های قلبی مبتلا هستند.
 • زنانی که چاقی مفرط دارند.
 • زنانی که رشد سینه هایشان تکمیل نشده است.

ماموانکوپلاستی

در اینروش علاوه بر تخلیه ی بافت های درگیر سرطان، با کمک بافت پستان و فلپ های دیگر، محلی که از بافت پستان برداشته شده، پر می شود تا ظاهر پستان شکل بدی به خود نگیرد.  درافرادی که سرطان سینه به صورت ارثی وجود دارد، از ماستکتومی و این روش به طور همزمان برای تخلیه بافت های سرطانی و بازسازی سینه استفاده می شود. پس در این روش علاوه بر برداشتن بافت سرطانی، به طور همزمان، بازسازی پستان نیز برای شکل حفظ ظاهری پستان انجام می پذیرد.

این روش در کیفیت زندگی بیمار بسیار موثر است و اثر بدی بر روی طول عمر بیمار نمی گذارد. علاوه بر این ها، تاثیری بر افزایش احتمال بازگشت سرطان ندارد. مهم ترین نکته در انجام این روش این است که تومور و حاشیه آن به طور کامل تخلیه شود تا اثری از بافت های سرطانی در بدن باقی نماند. البته امکان انجام این جراحی و نتیجه آن، به مرحله ای که تومور در آن قرار دارد، سن بیمار و محل قرارگیری تومور بستگی دارد.

در آخر باید بگوییم، ماموپلاستی از جمله جراحی های مهم محسوب می شود که اگر از ابتدا تحت نظارت جراح پستان، آمادگی و بررسی های لازم انجام گیرد و بعد از عمل، مراقبت های لازم نیز مورد توجه قرار گیرد، بدون هر گونه مشکلی بهترین نتایج را از جراحی کوچک کردن سینه و ماموپلاستی دریافت خواهید کرد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *