سعادت آباد - چهارراه سرو- خیابان بخشایش- کوچه هفدهم- پلاک 54- ساختمان تجاری اداری عرفان طبقه 3 واحد 306

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه و نکات مهم آن

مراقبت‌ های بعد از جراحی لیفت سینه چه مواردی هستند؟ بعد از هر نوع جراحی زیبایی و درمانی، شناخت و رعایت برخی نکات مراقبتی دارای اهمیت فراوان است که زیباجویان باید آن ها را در نظر داشته باشند. بعد از انجام این جراحی باید شما نکات مراقبتی را انجام دهید تا به عوارض پس از عمل دچار نشوید و همچنین نتیجه مورد نظر را اخذ کنید. در این مقاله به مراقبت های بعد از عمل لیفت سینه و تاثیر آن‌ها بر نتایج عمل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه چیست؟

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه چیست؟

مراقبت‌ های بعد از جراحی لیفت سینه شامل چند مرحله است و رعایت این نکات باعث تسریع روند بهبودی می‌گردد  این نکات مراقبتی معمولا در همان روز جراحی توسط بهترین جراح لیفت سینه به زیباجویان ارائه خواهد شد و پزشک بر رعایت آن ها حتما تاکید خواهد داشت.

  • بعد از جراحی لیفت سینه، استراحت کافی برای بهبودی سریعتر بسیار مهم است. برنامه ‌ریزی برای استراحت به مدت حداقل چند روز تا یک هفته بعد از جراحی می‌تواند به دوران نقاهت شما کمک کند. بهتر است که در این بازه زمانی به محل کار خود بازنگردید تا روند بهبودی کامل گردد و عوارضی به وجود نیاید.
  • این احتمال وجود دارد که بعد از انجام این عمل برای شما یک نوع سوتین طبی مخصوص تجویز گردد یا پزشک توصیه داشته باشد که با برخی باند های مخصوص، سینه ها را برای مدتی ببندید.
  • داروهای مسکن یا ضد التهابی برای کنترل درد و التهاب پس از جراحی تجویز می‌شود که باید داروها را به دقت و مطابق دستور پزشک مصرف کنید تا دچار عوارض نشوید.
  • پس از جراحی، باید فعالیت ‌های جسمی شدید را محدود کنید و به باشگاه ورزشی برای یک مدت مراجعه نکنید. این امر را حداقل باید برای مدت دو هفته رعایت کنید. در این مدت زمان سعی کنید به برقراری رابطه جنسی هم نپردازید تا فشار یا آسیب و ضربه ناگهانی به سینه ها وارد نشود.
  • یکی از نکات مهم در مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه، طریقه صحیح خوابیدن است که مانع از فشار بر روی سینه شود. در روز های اولیه نباید به پهلو یا به سمت روی شکم بخوابید.

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی لیفت سینه

تاثیر مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه بر نتایج عمل

مراقبت‌ های بعد از جراحی لیفت سینه تأثیر مهمی بر نتایج عمل دارد. هرگونه از این مراقبت ها سبب می‌شود تا بهبودی سریعتر برای جای عمل حاصل گردد و زیبایی و فرم سینه ها بر هم نخورد. در مقابل، عدم رعایت آن ها موجب بروز عوارض و تورم و ناخوشی هایی می‌شود که می‌تواند در نهایت بر بافت پستان و فرم جدید آن تاثیر بگذارد و یا حتی باعث افتادگی آنها شود.

تاثیر مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

رعایت نکردن مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه چه عواقبی دارد؟

عدم پرداختن مراقبت ‌های بعد از جراحی لیفت سینه می‌تواند منجر به عواقب نامطلوبی شود که در ادامه برخی از این موارد را بیان می‌کنیم.

✔ عدم رعایت موارد بهداشتی و استفاده از داروها ممکن است منجر به عفونت در محل جراحی شود.

✔ انجام فعالیت ‌های سنگین منجر به عدم ترمیم صحیح بافت ‌های مورد جراحی می‌شود.

✔ نداشتن استراحت کافی و همچنین بی دقتی در مصرف داروهای مسکن منجر به افزایش درد و ورم پس از جراحی می‌شود.

به طور کلی رعایت نکردن مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه علاوه بر احتمال بروز عوارض خطرناک، سبب می‌شود که ترمیم زخم و جای عمل نیز با تاخیر بسیار روبرو باشد و یا علائم عفونتی یا ترشحات رنگ دار از جای عمل مشاهده شود.

بیشتر بخوانید: مشخصات سینه سالم

نکات مهم در دوران مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

همانطور که دانستید، بعد از عمل نکات بسیار مهمی وجود دارد که رعایت هر یک از آن تاثیر مثبتی در روند بهبودی بعد از انجام این عمل دارد و فرد هر چه سریعتر می‌تواند به محل کار خود و فعالیت های روزمره بازگردد. این احتمال وجود دارد که برخی نکات برای بعضی زیباجویان بسته به شرایط بدنی آن‌ها، خاص باشد، بنابراین حتما در این مورد از جراح خود پیگیری لازم را انجام دهید.

  • فعالیت ‌های سنگین و خسته ‌کننده را محدود کنید تا بدن فرصت بازیابی داشته باشد.
  • تغذیه مناسب و غنی از مواد مغذی داشته باشید تا به ترمیم زخم و جای عمل کمک کند. همچنین باید غذاهای حاوی فیبر و پروتئین استفاده کنید که به یبوست دچار نشوید و فشار بر ناحیه بالای شکم و پستان ها وارد نشود.
  • هر یک از دارو های آنتی بیوتیک باید به موقع مصرف شوند تا عفونت و زخم های درونی برای بافت پستان ایجاد نکنند.
  • هرگونه تورم غیر طبیعی، التهابات یا ترشح حاوی بو و رنگ مشاهده کردید به جراح خود سریعا اطلاع دهید و همچنین دستورات پزشک را به خوبی رعایت کنید.

نتیجه‌گیری

برخی افراد نکات مراقبتی بعد از عمل های زیبایی را نادیده می‌گیرند و نسبت به آن ها بی توجه هستند اما باید بدانید که رعایت تمامی مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه به نوبه خود دارای اهمیت است و بر نتایج این عمل تاثیرگذار است. دکتر فتانه ضیائی به عنوان بهترین جراح لیفت سینه با سال ها تجربه و نمونه های موفق، بر رعایت تمامی نکات مراقبتی بعد از این عمل برای بیماران خود تاکید فراوان دارد. اگر در هنگام گذراندن دوره نقاهت و انجام این مراقبت ها با عوارض ناخوشایند و یا نشانه های غیر طبیعی مواجه شدید، حتما با شماره های تماس موجود ارتباط برقرار نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *