سعادت آباد - چهارراه سرو- خیابان بخشایش- کوچه هفدهم- پلاک 54- ساختمان تجاری اداری عرفان طبقه 3 واحد 306

دکتر فتانه ضیائی / سرطان پستان / بهترین دکتر سرطان سینه در تهران

بهترین دکتر سرطان سینه در تهران

بهترین جراح سرطان سینه در تهران
آنچه می خوانید...

بدون شک پیدا کردن بهترین دکتر روند درمان سرطان سینه را م یتواند بهبود دهد. تشخیص درست یک پزشک در روند درمان بیماری به خصوص سرطان سینه بسیار تاثیر گذار است.

امروزه متاسفانه به دلیل رعایت نکردن رژیم غذایی، سبک زندگی نامناسب و بسیاری دلایل دیگر احتمال ابتلا به انواع بیماری ها از جمله سرطان سینه بسیار شایع شده است. از سویی دیگر علم پزشکی هم پیشرفت های شگرفی در این زمینه داشته است، تا با رشد این نوع از بیماری روش های درمان آن نیز ارائه شود. قطعاً انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه در تهران، می تواند به شما اطمینان خاطر بیشتری در طی مسیر پر فراز و نشیب درمان بیماری بدهد.

همان طور که می دانید سرطان پستان یکی از شایع ترین بیماری ها در بین زنان است. پس برای هر زنی الزامی است که علائم سرطان سینه و راه های تشخیص آن را بداند. اما چنانچه به این بیماری نیز مبتلا شدید، نباید روحیه خود را ببازید و فقط کافی است در انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه دقت کافی را داشته باشید؛ زیرا اگر پزشک شما تبحر کافی داشته باشد قطعا با روش های درمانی به روز، بهبودی کامل شما نیز امکان پذیر خواهد بود.

درمان سرطان سینه

سرطان سینه

سرطان پستان یکی از شناخته شده ترین سرطان ها در دنیای پزشکی امروزه است. امروزه روش های درمانی گوناگونی باتوجه به وضعیت بیمار ارائه می شود و اگر سرطان سینه در مراحل اولیه تشخیص داده شود، شانس بالاتری برای درمان آن وجود دارد. در اصل سرطان زمانی شروع می شود که سلول ها خارج از کنترل شروع به رشد می کنند.

سلولهای سرطانی پستان معمولاً توموری را تشکیل می دهند که اغلب در عکس اشعه ایکس دیده می شود یا به صورت توده ای احساس می شود. سرطان پستان تقریباً در زنان رخ می دهد، اما مردان نیز می توانند به سرطان سینه مبتلا شوند.

درک این نکته ضروری است که بیشتر توده های سینه خوش خیم هستند؛ اگر تومورهای سینه خوش خیم باشند، در خارج از سینه گسترش نمی یابند. از سویی دیگر اگر توده ها بد خیم باشند، احتمال گسترش و متاستاز آن ها در سایر نقاط بدن بیشتر است. به هر حال هر زمانی که شما متوجه تغییر غیر معمولی در سینه های خود شدید لازم است که به سرعت به بهترین دکتر سرطان سینه مراجعه کنید تا در زمان سریعتر و تاثیر گذاری بیشتر درمان شما انجام شود.

علائم سرطان سینه

فرورفتگی نوک سینه

فرورفتگی نوک سینه

تورم هاله سینه

تورم، قرمزی و خارش هاله سینه

ترشح نوک سینه

ترشح خون یا مایع شفاف از نوک سینه

تغییر شکل سینه

تغییر شکل و اندازه سینه

توده در سینه

احساس توده و سفتی در سینه

تاریخچه درمان سرطان سینه

سرطان سینه عارضه ایست که سال ها پیش شناخته شده و اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم نشانه هایی از اولین مورد سرطان سینه در 1600 سال قبل در مصر باستان کشف شده است. در آثار باستانی باقی مانده از آن دوران قید شده است که 8 تومور در سینه زنی وجود داشته است و درباره درمان آن نوشته شده که برای این بیماری مرموز هیچ درمانی وجود ندراد

ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی پزشکی، سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه تحقیقات سرطان سینه منجر به پیشرفت در غربالگری، درمان و پیشگیری در چهار دهه گذشته شده است. در نتیجه، بیش از 90 درصد سرطان های سینه در سنین پایین تشخیص داده می شود، جراحی کمتر تهاجمی شده است و درمان های موثرتر شده اند.

امروزه  به طور متوسط از هر ده زنی که درمان سرطان سینه داشتند، نه نفر از آنها پنج سال پس از تشخیص به زندگی خود ادامه دادند و مرگ و میر بیش از یک سوم از دهه 1980 کاهش یافته است. با این حال، همچنان تحقیقات بیشتری برای توسعه درمان های بهتر برای مراحل پیشرفته و انواع مقاوم سرطان سینه در حال انجام است. در ادامه تاریخچه ای از روش های درمانی سرطان سینه ارائه شده است.

1880s

اولین جراحی ماستکتومی رادیکال

اگرچه تومورهای پستان خیلی قبل تر تشخیص داده شده بود، اما تا این زمان مشخص نشده بود که می توان با جراحی موضعی آن را درمان کرد.

1880s
1930s

ارائه روش های پرتو درمانی

پس از کشف اشعه ایکس، پرتودرمانی به طور قابل توجهی هدفمندتر و موثرتر شد و امروزه همچنان استفاده می شود.

1930s
1970s

شیمی درمانی معرفی شد

پس از جنگ جهانی دوم، مفید بودن شیمی درمانی برای درمان سرطان سینه به تنهایی ظاهر شد.

1970s
1980s

معرفی عمل حفظ سینه

جراحی لومپکتومی (به عنوان جراحی محافظت از سینه) به عنوان یک روش درمانی استاندارد معرفی شد.

1980s
2000s

ایمونوتراپی و درمان هدفمند

استفاده از روش ایمونوتراپی و نیز استفاده از داروهای ضد استروژن موثرتر آغاز شد.

2000s
2010s

توسعه بیشتر ایمونوتراپی

روش ایمونوتراپی فراتر از HER2رفته و نیز نمونه های سرطان سینه در مردان مورد مطالعه بیشتری قرار گرفت.

2010s

انواع درمان های سرطان سینه

میزان پیشرفت سرطان سینه نقش تعیین کننده و اصلی را در انتخاب روش مناسب درمانی ایفا می کند؛ بر این مبنا قطعا روش درمان سرطان سینه در مراحل اولیه با زمانی که متاسفانه این بیماری پیشرفت قابل توجهی پیدا کرده و حتی به مرحله متاستاتیک رسیده باشد، کاملا متفاوت خواهد بود.

درمان های موضعی

گاهی اوقات در روند درمان سرطان سینه، تنها همان ناحیه سینه مورد عمل جراحی قرار می گیرد و سایر نقاط بدن را تحت تاثیر قرار نمی دهد. بسیاری از افرادی که به سرطان سینه مبتلا می شوند، معمولا نوعی جراحی سینه را در روند درمان خود تجربه می کنند؛ این جراحی پستان می تواند دلایل گوناگونی از جمله موارد زیر داشته باشد:

 • عمل جراحی برداشتن سینه (ماستکتومی)
 • بیوپسی غدد لنفاوی نگهبان
 • جراحی بازسازی سینه

پزشک شما ممکن است عمل خاصی را بر اساس ویژگی های سرطان سینه و سابقه پزشکی شما توصیه کند، و یا اینکه چند گزینه را پیش روی شما قرار دهد تا خودتان یک مورد را انتخاب نمایید. در این گونه موارد، لازم است که بهترین دکتر سرطان سینه را انتخاب نمایید تا به طور کامل شرایط هر عمل، مزایا و یا عوارض (خطرات) هر کدام را برای شما شرح داده شود و شما بتوانید به راحتی مورد مناسب را انتخاب نمایید.

انواع جراحی سرطان سینه

به طور کلی، دو نوع جراحی سینه جهت درمان سرطان سینه انجام می شود که انتخاب آن به محل توده سرطانی و میزان پیشرفت آن بستگی دارد.

جراحی لامپکتومی: در این روش جراحی صرفا بافت توده سرطانی از سینه برداشته می شود و در حالت کلی سینه حفظ خواهد شد. به عمل حفط سینه اصطلاحا (BCS) گفته می شود. در این روش معمولا یک چهارم بافت سینه برداشته می شود. از آنجا که در این بخشی از بافت پستان در حین جراحی خارج می شود، اصطلاحا به آن ماستکتومی جزئی نیز اطلاق می شود.

جراحی ماستکتومی: در روش جراحی ماستکتومی که انواع مختلفی دارد، معمولا کل سینه برداشته می شود؛ گاها بسته به تصمیم جراح، بافت هایی مانند نوک سینه، هاله سینه و یا پوست سینه باقی می ماند تا بلافاصله بازسازی سینه انجام شود. در برخی از زنان نیز ممکن است لازم باشد هر دو سینه برداشته شود.

بسیاری از زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند، بر روی حفظ سینه های خود پافشاری می کنند ولی باید دانست که انتخاب بین عمل برداشتن سینه و یا حفظ آن وابسته به سطح سرطان دارد. در بسیاری از مواید که عمل حفظ پستان (لامپکتومی) انجام می شود، در مراحل بعدی به رادیوتراپی نیاز خواهد بود؛ ولی برای برخی از زنان، ماستکتومی ممکن است به دلیل نوع سرطان پستان، اندازه بزرگ تومور، درمان قبلی با اشعه یا برخی عوامل دیگر گزینه بهتری باشد. اگر در مراحل اولیه و به تشخیص بهترین دکتر سرطان سینه، ماستکتومی انجام شود، معمولا دیگر نیازی به استفاده از اشعه نخواهد بود.

عمل جراحی برداشتن غدد لنفاوی مجاور

برداشتن غدد لنفاوی بخش مهمی در تشخیص گرید (سطح) سرطان پستان است؛ این عمل ممکن است بخشی از سایر عمل ها مانندلامپکتومی بوده و یا به طور کامل جداگانه انجام شود. عمل برداشتن غدد لنفاومی به دو صورت زیر انجام می شود:

بیوپسی غدد لنفاوی نگهبان (SLNB): روشی است که در آن جراح فقط غدد لنفاوی زیر بازو را برداشته که احتمالاً سرطان در آن ابتدا گسترش می یابد. از آنجا که در این روش تنها یک یا چند غده لنفاوی برداشته می شود، خطر عوارض جانبی عمل مانند تورم بازو ( لنف ادم) کاهش می یابد.

برداشتن غدد لنفاوی زیر بغل (ALND) روشی است که در آن جراح تعداد زیادی از غدد لنفاوی زیر بغل (معمولاً کمتر از 20) را برمی دارد.

غدد لنفاوی زیر بغل

عمل جراحی بازسازی سینه

بسیاری از زنانی که عمل جراحی برای درمان سرطان سینه انجام داده اند، لازم است که عمل بازسازی پستان را نیز داشته باشند. اگر فرد بیمار مجبور به برداشتن کل سینه شده باشد در صورت تمایل می تواند در حین همان عمل به صورت همزمان و یا با تاخیر و طی جراحی دیگری بازسازی سینه را انجام دهد. اگر هم عمل حفظ سینه و برداشتن تومور سرطانی را انجام داده باشد، با تزریق چربی سینه در نواحی گود شده می تواند دوباره شکل طبیعی سینه خود را داشته باشد.

اگر به انجام جراحی ترمیمی فکر می کنید، بهتر است قبل از ماستکتومی یا BCS در مورد آن با جراح پستان و جراح پلاستیک صحبت کنید. پزشک حتما بهترین گزینه را جهت ترمیم و بازسازی سینه به شما پیشنهاد می کند.

درمان های سراسری

در بخش قبلی درباره درمان های موضعی صحبت کردیم که تنها بر روی ناحیه پستان اعمال می شدند؛ در این بخش می خواهیم درباره درمان های سراسری صحبت کنیم به این معنی که داروهایی که وارد بدن می شوند می توانند در هر نقطه ی زا بدن بر روی سلول های سرطانی تاثیر بگذارند. این داروها می توانند از دو طریق خوراکی و یا وریدی (تزریق در رگ) وارد بدن بشوند. بسته به نوع سرطان پستان از انواع داروهای درمان سرطان را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

شیمی درمانی

این روش نام آشنا برای درمان انواع سرطان به کار گرفته می شود؛ در شیمی درمان داروهای ضد سرطان یا از طریق جریان خون و یا به صورت خوراکی وارد بدن می شود. این داروهای در اکثر نقاط بدن سلول های سرطانی را شناسایی کرده و بر روی آن ها اثر می گذارد.

چه زمانی از شیمی درمانی استفاده می شود؟

برخی تصور می کنند که سرطان مساوی با شیمی درمانی است؛ در صورتی که قرار نیست تمام افرادی که به سرطان پستان مبتلا می شوند، شیمی درمانی بشوند. در ادامه شرایطی شرح داده شده است که شیمی درمانی تجویز می شود:

بعد از جراحی سینه (شیمی درمانی ادجوانت)

برخی مواقع شیمی درمانی به عنوان درمان کمکی تجویز می شود تا سلول های سرطانی باقی مانده و یا گسترش یافته ای که شناسایی نشده اند (حتی در تصویربرداری ها هم مشاهده نمی شوند) از بین بروند. اگر این کار انجام نشود و احیانا سلول های سرطانی باقی بمانند، ممکن است تومور سرطانی جدیدی رشد کند. انجام شیمی درمانی ادجوانت خطر بازگشت سرطان پستان را کاهش می دهد.

قبل از جراحی سینه (شیمی درمانی نئوادجوانت)

در سرطان های سینه پیشرفته، تومور آنقدر بزرگ شده است که نمی توان در جراحی آن را به طور کامل برداشت؛ در نتیجه برای کاهش حجم اولیه تومور از شیمی درمانی نئوادجوانت استفاده می شود. از سویی درگیر همچنین شیمی درمانی قبل از عمل جراحی باعص می شود تا پزشک میزان پاسخ دهی این داروها را بر روی تومور سرطان پستان متوجه شود و اگر این داروها به خوبی تاثیر نداشت داروهای دیگری را تجویز کند.

عوارض جانبی شیمی درمانی

داروهای شیمایی بسته به نوع و دوز مورد استفاده، عوارض جانبی متفاوتی خواهند داشت از جمله:

 • ریزش مو
 • تغییراتی در ناخن ها
 • کاهش اشتها و تغییر وزن
 • تهوع و اسهال

عوارض شدیدتری نیز ممکن است بروز کند مانند:

 • احتمال افزایش عفونت (به دلیل کاهش گلبول های سفید خون)
 • کبودی یا خونریزی آسان (تعدا کم پلاکت خون)
 • خستگی و بی حالی (تعداد کم گلبول های قرمز)

این عوارض معمولا بعد از اتمام دوره درمان از بین می رود؛ با این حال شما می توانید از طریق مشاوره با به بهترین دکتر سرطان سینه، از تمامی این عوارض احتمالی آگاه شوید.

هورون درمانی

برخی از انواع سرطان سینه می تواند تحت تاثیر هورمون هایی مانند استروژن و پروژسترون قرار گیرند؛ در واقع سلول های سرطان سینه دارای گیرنده هایی (پروتئین هایی) در سطح خارجی خود هستند که می تواند به هورمون های خاصی از بدن مانند استروژن و پروژسترون را به خود جذب کند. درمانی که سبب قطع اتصال هورمون ها به گیرنده های سلول های سرطانی می شود، هورمون درمانی نام دارد. تعیین اینکه آیا سرطان سینه بیمار از نوعی است که به هورمون ها واکنش نشان بدهد در تعیین مسیر درمانی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وضعیت هورمونی سرطان سینه را می توان در سه نوع زر خلاصه نمود:

گیرنده مثبت استروژن (ER): سلول های این نوع سرطان سینه دارای گیرنده هایی هستند که به آنها اجازه می دهد از هورمون استروژن برای رشد استفاده کنند. درمان با هورمون ضد استروژن، اندوکرین (غدد درون ریز) می تواند مانع از رشد سلول های سرطانی شود.

گیرنده مثبت پروژسترون (PR): سلول های سرطانی در این نوع سرطان، به هورمون پروژسترون حساس بوده و این سلول ها با استفاده از گیرنده های خود، از پروژسترون برای رشد استفاده می کنند. درمان با غدد درون ریز مانع از رشد سلول های سرطانی می شود.

گیرنده منفی هورمونی (HR): این نوع سرطان گیرنده های هورمونی ندارد، بنابراین تحت تأثیر درمان های غدد درون ریز با هدف انسداد هورمون ها در بدن قرار نمی گیرد.

این درمانی صرفا برای زنانی مناسب است که سلول های سرطانی آن ها دارای گیرنده های هورمونی است. طبق آمار به دست آمده، از هر 3 سرطان سینه 2 مورد از نظر گیرنده هورمونی مثبت هستند؛ سرطان هایی که دارای گیرنده (پروتئین) برای هورمونهای استروژن (سرطانهای ER مثبت) و یا پروژسترون (سرطانهای PR مثبت) هستند که به رشد و گسترش سلولهای سرطانی کمک می کند. البته ناگفته نماند که هورمدن درمانی تنها برای درمان سرطان سینه نبوده و می تواند سلول های سرطانی گیرنده هورمون را در هر نقطه ای از بدن شناسایی کند.

چه زمانی از هورمون درمانی در سرطان سینه استفاده می شود؟

از هورمون درمانی همانند شیمی درمانی می توان پیش از عمل جراحی و یا پس از آن استفاده نمود. همچنین در درمان سرطانی که در بدن گسترش یافته و متاستاز کرده است نیز مفید خواهد بود.

انتخاب روش درمانی مناسب

از مهم ترین مسائل در حوزه درمان سرطان پستان، نحوه تشخیص به موقع این بیماری است که شانس درمان بیمار را چندین برابر می کند. تشخیص به موقع سرطان پستان مستلزم دو چیز است، آگاهی بیمار و توجه به علائم سرطان پستان مشاهده می کند و مراجعه در زمان مناسب به بهترین دکتر سرطان پستان، دومین عامل کلیدی، جراح پستان است که مهارت و تجربه کافی داشته باشد که به موقع سرطان پستان و میزان گسترش آن را تشخیص داده و بهترین راه درمان سرطان پستان را ارائه دهد و با همکاری بیمار روند درمان انجام شود.

همیشه بهترین پزشکان در درمان بیماری های مهمی همچون سرطان سینه، قبل از تجویز زود هنگام روش های درمانی، ابتدا بررسی هایی از وضعیت فعلی بیمار و سلول های سرطانی در بدن او خواهند داشت؛ پس از این بررسی ها و سطح مشخص شده سرطان دورنمای مسیر درمانی بیمار تعریف خواهد شد. در این راستا لازم است ابتدا مواردی همچون اندازه تومور سرطانی، میزان درگیری غدد لنفاوی، وضعیت HR و  HER2 (پروتئین هایی که در سطح پستان سبب رشد سلول های این ناحیه می شود) وضعیت کلی سلامت فرد بررسی می گردد و سپس روند درمان شروع می شود.

مشاهده نمونه کارهای واقعی عمل سینه

کلیک برای رفتن به اینستاگرام
تصویر بک گراند برای اینستاگرام

چه عواملی برای انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه مهم است؟!

اگر فردی بعد از معاینات لازم و پس از انجام آزمایشات مربوطه در نهایت متوجه شد که مبتلا به سرطان پستان است، با چالش انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه روبه رو خواهد شد. انتخاب پزشک یکی از مهمترین تصمیمات و در واقع نقطه شروع پرقدرت برای مسیر پرفراز و نشیب درمان سرطان سینه است.

برای انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه شما باید عواملی را مد نظر قرار بدهید تا بتوانید در کنار آن پزشک دوره درمان را به خوبی و بدون نگرانی پشت سر بگذارید؛ این عوامل عبارتند از:

نحوه برخورد و رفتار پزشک

فردی که مبتلا به سرطان شده است، در شرایط روحی نامناسبی قرار دارد؛ از طرفی بیشترین نگرانی را از روند درمان و بهبود خود دارد، از طرف دیگر ممکن است نگران هزینه های درمانی خود باشد؛ این فرد نیاز دارد که پزشکی داشته باشد که با صبوری به نگرانی های او گوش بدهد و با خوش رفتاری در طول این مسیر سخت همراهش باشد. دکتر شما باید بتواند با حوصله به سوالات شما پاسخ بدهد و روند درمان را به زبان ساده برایتان شرح دهد.

سرطان سینه بیماری است که بیشتر در بین زنان شایع است؛ یکی از اندام هایی که نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری زنان دارد سینه است و در نتیجه سرطان سینه، ترس از جراحی و برداشتن سینه می تواند نگرانی های بیمار را چند برابر کند. بنابراین بهترین دکتر سرطان سینه کسی است که این نگرانی ها را به خوبی درک کرده و با گشاده رویی به آن ها پاسخ می دهد.

رفتار یک پزشک و میزان خوش رویی او را می توان از راه های مختلفی بررسی نمود:

 1. از بیماران قبلی او پرسید.
 2. در اینترنت و شبکه های اجتماعی جستجو کرد و بازخوردهای موجود درباره او را مطالعه کرد.
 3. نظر همراهان خود را درباره رفتار دکتر در جلسه معاینه بپرسید. از آنجا که شما

میزان تخصص و تبحر پزشک

درمان سرطان سینه مسئله مهم و قابل اهمیتی است و باید برای درمان آن نزد بهترین دکتر سرطان سینه رفت. تخصص پزشک اهمیت بالایی دارد و باید نزد پزشکی رفت که سابقه زیادی در درمان انواع سرطان سینه دارد. فردی که سال ها تجربه و تخصص خود را صرف خدمت به بیماران مبتلا به سرطان پستان نموده است.

به لطف پیشرفت راه های ارتباطی، اینترنت و شبکه های اجتماعی، فرد بیمار و نیز اطرافیان او به راحتی می توانند با جستجو در اینترنت از آخرین متدهای ورز دنیا در درمان سرطان سینه مطلع شوند؛ این اطلاعات و به روز بودن به بیمار کمک می کند تا در جلسه مشاوره و معاینه ای که در مطب دکتر دارد بتواند روند درمان مورد نظر دکتر، روش ها و پیشنهادات او را درک کند. بیمار می تواند با پرسیدن چند سوال به راحتی از میزان اطلاعات پزشک مطلع شود و بعد تصمیم نهایی خود را برای انجام اقدامات درمانی نزد این پزشک بگیرد.

راه های ارتباطی و تماس با دکتر سرطان سینه

قطعا هیچ فردی نمی خواهد که به سختی با دکتر خود در تماس باشد و در زمانی که به راهنمایی های او نیاز دارد نتواند با پزشک تماس بگیرد!!

در دنیای مدرن امروز حتی اگر خودتان هم مایل نباشید هجوم تکنولوژی شما را وادار به استفاده از راه های ارتباطی گوناگون می کند؛ بنابراین چه بهتر که شما این تکنولوژی را به خدمت خود درآورده و در زمینه های کارآمد از آن استفاده نمایید. اگر شما هنوز به دنبال انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه هستید، سعی کنید فردی را بیابید که بتوانید به راحیت با او در ارتباط باشید. بتوانید از راه های گوناگون مانند حضور در مطب، تماس تلفنی و حتی مشاوره آنلاین با پزشک خود مشورت کرده و نگرانی های خود را برطرف کنید.

مشاوره آنلاین دکتر فتانه ضیایی

آشنایی با روش های درمانی مدرن

هر چقدر هم که یک بیمار و یا نزدیکان او پرس و جو و یا مطالعه کند، قطعا بر تمامی روش های درمانی، مزیا و معایب هر روش شناخت کامل پیدا نمی کند؛ در نتیجه باید برای درمان به پزشکی مراجعه کند که با جدیدترین روش ها و نقاط قوت و ضعف هر روش درمانی کاملا آشنا بوده و با توجه به وضعیت سلامتی بیمار، روش درمانی مناسب وی را پیشنهاد دهد.

میزان تجربه در زمینه درمان سرطان سینه

در هر حرفه و شغلی، افراد با تجربه و کاربلد جایگاه بالاتر و الویت بیشتری نسبت به تازه کارها دارند؛ در رشته پزشکی که نجات جان انسان ها درمیان است اهمیت این مسئله دوچندان خواهد شد. بر اساس مطالعه ای که بر روی درمان مبتلایان به سرطان مری در سال 2016  در سوئد انجام شد، نتایج درمان در انکولوژیست هایی که سابقه درمان 35 تا 59  بیمار را داشتند نسبت به افرادی که سابقه 15 تا 22 درمان را داشتند تا 30 درصد بهتر بوده است. گرچه این مطالعه بر روی سرطان پستان انجام نشده است ولی در هر صورت نشان دهنده اهمیت سابقه و تجربه انکولوژی در درمان بیماری سرطان است.

سرطان سینه عارضه ایست که باید سریع و با مناسب ترین روش درمان شود، بنابراین مراجعه به بهترین دکتر سرطان سینه می تواند روند درمانی بیمار را به طرز قابل توجهی تسریع ببخشد.

دکترر فتانه ضیایی

سوالات متداول

جمع بندی

به دلیل شایع شدن بیش از پیش سرطان سینه در بین زنان لطفا در صورت مشاهده هر گونه علائم و نشانه ای از این نوع بیماری سریعا به پزشک مراجعه کنید. زیرا در صورت تشخیص به موقع این نوع از بیماری درمان آن بسیار آسان تر و با نتایج بهتر خواهد بود. طول عمر بیماران مبتلا به سرطان پستان به مراجعه به موقع و تشخیص به موقع  توده و انجام مراحل درمانی به موقع و همکاری بیمار بر می گردد و جراحی حفظ پستان نیز نقش بسیار حائز اهمیتی در سبک زندگی بیمار دارد و این روش به روش های استاندارد درمان تبدیل شده است.

همچنین در انتخاب بهترین دکتر سرطان سینه در تهران نیز دقت کافی داشته باشید و از رزومه کاری موفق، دانش و تبحر کافی ایشان اطمینان حاصل کنید.

به امید دنیایی بدون سرطان….

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر فتانه ضیائی

فلوشيپ جراحى پستان از دانشگاه شهيد بهشتى جراحی پلاستیک سینه و شکم از فرانسه تشخیص و درمان زودرس سرطان سینه با حفظ سینه انجام جراحی های سرطان پستان و بازسازی سرطان و ماموپلاستی و پروتز سینه استفاده از دستگاه هایی برای کاهش دستکاری های زیر بغل و همچنین ورم دست

22 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   با آرزوی سلامتی شما
   درد سینه تنها یکی از علائم سرطان سینه هست و لازمه حتما حضوری و به طور دقیق معاینه انجام بشه تا پاسخ قطعی داد.

  1. سلام دوست عزیز
   لازمه در ابتدا شما برای معاینه مرجعه نمایید تا با توجه به وضعیت سلامتتون تصمیم گیری شود.

  1. سلام دوست عزیز
   خیر اینو نوع سرطان در مردان به ندرت اتفاق میفته ولی نمی توان کاملا آن را نادیده گرفت
   برای درمان آن هم مانند زنان، روش های درمانی زیادی وجود دارد

 1. سلام خانم دکتر یه سوال داشتم اینکه موهای اطراف نوک سینه در محدوده هاله سینه ضخیم باشه مسئله ای هست؟

  1. سلام دوست عزیز، موهای اطراف نوک سینه ارتباطی با پستان ندارد و یک مسئله هورمونی و دکتر پوست یا غدد این مسئله بررسی میکنند ونشانه بیماری پستان نیست.

 2. شما واقعا دکتر متعهد و باسوادی هستید و بیماری مادر منو خیلی خوب و دقیق درمان کردید و متعهد و پاسخگو هستید. من شما رو به همه بیماران سرطان پستان پیشنهاد میکنم

 3. سلام خانم دکتر
  یه سوال داشتم دقیقا هر چند وقت یکبار باید خانم 37 ساله که در ارثشونم سابقه سرطان نداره چکاپ بشه؟!

  1. سلام دوست عزیز
   اگر فردی هیچ ریسک فاکتوری نداشته باشد در سن ۳۷ سالگی سالانه باید توسط پزشک معاینه بشود واگر لازم بود سونوواگر چیزی مشکوک بود اقدامات بعدی انجام شود

 4. سلام خانم دکتر روش پروتو درمانی تاثیرگذاریه بیشتری روی درمان سرطان سینه داره یا شیمی درمانی؟

  1. سلام دوست عزیز
   اثر شیمی درمانی درکل بدن است وبرای جلوگیری از متاستازه ورادیوتراپی برای جلوگیری از عود موضعی وکنترل بستر تومور بنابراین این دو روش با هم قابل مقایسه نیستند

  1. سلام دوست عزیز
   بله بیماران درصورت حفظ تخمدان با دارو یا فریز تخمک قبل از سیمی درمانی امکان باردارشدن دارند ولی باید حداقل دوسال از درمان بیماری گذشته باشد

  1. سلام وقت بخیر، سرطان پستان همیشه امکان عود دارد برای همین بیمار تا اخر عمر باید تحت نظر باشد ولی هرچه تومور درمراحل اولیه تر تشخیص داده شود وغدد لنفاوی درگیر نباشند وگیرنده ها مثبت باشند وسن بیمار بیشتر باشد احتمال عود کمتر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =